media


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اگر فکر می کنیم با فروش نفت به جایی می رسیم اشتباه استراتژیک است.
با فروش نفت به جایی نمی رسیم
 سورنا ستاری در افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه گفت: هیچ یک از اقتصادهای پیشروی دنیا ، منبع پرور نیستند بلکه اقتصادهای متکی بر فناوری و دانش های نوین هستند.
وی با بیان اینکه کشورهای پیشرو در علم، پیشرو در اقتصاد نیز هستند ، افزود : جایگزینی شرکت های دانش بنیان نظیر ماکروسافت و اپل به جای کرایسلر و شرکت های بزرگ صنعتی و خودروسازی گواهی بر این مدعاست.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه از سه سال گذشته تکیه بر اقتصاد دانش بنیان را پیگیری کرده ایم ، گفت : خوشبختانه امروز بیش از 3 هزار شرکت دانش بنیان داریم که فروش آنها بیش از 30 هزار میلیارد تومان است.
ستاری ، جوانان را بزرگترین ظرفیت کشور خواند و افزود: امروز جوانانی در کشور 
داریم که با 23 یا 24 سال سن شرکت های چند میلیارد تومانی را اداره می کنند.
وی گفت: هم اینک در کشور 5 شرکت دانش بنیان با ارزش بیش از 2 هزار میلیارد تومان وجود دارد که جوانان ما آنها را اداره می کنند.
ستاری با بیان اینکه از سه سال پیش همکاری این معاونت با بازار بورس شروع شده است ، گفت : بازار ایده و اختراعات در فرابورس و همچنین پیگیری ایجاد صندوق های جسورانه از نتایج این همکاری است.
وی گفت: دولت باید در زیرساخت های پژوهشی سرمایه گذاری کند و سرمایه گذاری در منابع دیگر پژوهشی را به بخش خصوصی بدهد.
معاون رئیس جمهور همچنین از ارائه پیش نویس قانون شرکت های دانش بنیان به دولت خبر داد و گفت: اگر پا به پای این شرکت ها پیش نرویم در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد بنابر این نیازمند آن هستیم که فرهنگ کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور تغییر یابد و به سمت شرکت های دانش بنیان حرکت کند.

نظرها: 0

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما را نمیتوان منتشر کرد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند*